ką sakyti ir ko nesakyti

Vaikai, kuriems paaiškinta, kas vyksta jų šeimoje, geriau prisitaiko prie pokyčių

 

1. Vyresniam vaikui reikia daugiau informacijos. Jei vaikas labai mažas ar ikimokyklinukas, galima jam paaiškinti, jog tėtis ar mama gyvens atskirai, tačiau vis tiek su juo / ja matysis, vaikas eis pas jį / ją į svečius, jie turės laiko pabūti tik dviese ir pan. Žinoma, geriausia, kad tai patvirtintų abu tėvai.

2. Kalbantis su paaugliais nederėtų leistis į smulkias skyrybų priežasties detales, pasakoti apie vieno iš sutuoktinių neištikimybę ar žeminimą. ♦ Taip pat nekaltinkite vienas kito, net jei tam būtų svari priežastis (pavyzdžiui, buvęs sutuoktinis smurtavo). ♦ Atskirkite tarpusavio santykius nuo santykių su vaikais. ♦ Paaiškinkite, kad nors tėvai ir nebemyli vienas kito bei nebegali gyventi kartu, tačiau vis tiek abu myli savo vaikus ir jais rūpinsis (išskyrus tuos atvejus, kai tai prieštarauja vaiko interesams).

3. Jeigu skyrybos vyksta dėl smurto, paaiškinkite, kad sutuoktinio elgesys (ne pats žmogus) netinkamas, blogas ir netoleruotinas, todėl jums būtina gyventi atskirai.

4. Kūdikius, kad neutralizuotumėte įtampą namuose, reikėtų dažniau paimti ant rankų, kuo ilgiau pabūti su jais, pažaisti ir nekeisti įprasto dienos ritmo. Be to, su jais irgi reikia kalbėtis.