svarbu žinoti

Nors tėvų skyrybos tau gali būti didelis sukrėtimas, vis dėlto ši patirtis gali tave daug ko išmokyti. Sakoma, kad patyrusieji kančią, laikui bėgant, tampa išmintingesni ir gilesni. Ši nelengva patirtis gali padėti tau labiau subręsti, užsigrūdinti, lengviau susidoroti su gyvenimo sunkumais ir tapti visapusiška asmenybe.

Neretai sakoma, kad didelė tikimybė, jog išsiskyrusių tėvų vaikai,  suaugę ir sukūrę šeimas, tai pat išsiskirs. Tačiau pastarųjų metų atlikti tyrimai ne visada patvirtina šį teiginį. Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti keli tyrimai parodė, jog beveik pusė vaikų, kurių tėvai išsiskyrę, suaugę laimingai gyveno santuokoje.

Svarbiausia šiuo sunkiu laikotarpiu nelikti visiškai vienam su savo skausmu. Tie vaikai ir paaugliai, kurie sugeba rasti paramą mokykloje, būreliuose, sporto komandose, priimti suaugusiųjų (galbūt senelių ar mokytojų) dėmesį, kur kas geriau išmoksta mobilizuoti jėgas, gabumus ir sėkmingiau prisitaiko prie tėvų skyrybų. Taip pat visada galima rasti bendraamžių, kurie irgi patyrę tėvų skyrybas, todėl jie gali suprasti, kaip tu jautiesi. Taigi prisimink, jog tu nesi vienas.