turi vengti

Ko turėtum vengti tėvų skyrybų metu?

Situacijos, į kurias tavo tėvai neturėtų tavęs įtraukti

Žinučių perdavinėjimas

Gali būti labai sunku ir nesmagu perdavinėti vieno tėvo žinutes kitam. Tai dažniausiai tenka patirti ypač tada, kai tėvai jau skiriasi. Tėvai dėl tokio savo elgesio gali atrasti daug pasiteisinimų: „taip daug paprasčiau”, „tavo tėtis / mama geriau reaguoja, išgirdęs tam tikrą informaciją iš tavęs”. Tėvams taip lengviau ir paprasčiau, tačiau ne tau! Nesvarbu, kaip tai būtų patogu tėvams, jie gali atrasti kitų priimtinų būdų bendrauti tarpusavyje, neveldami tavęs į savo santykių aiškinimąsi. Pasakyk tėvams, kad jų žinutes tau perdavinėti nemalonu, nejauku ir tu to nenori daryti.

Spaudimas pasirinkti vieną iš tėvų

Natūralu, kad tavo meilė ir pagarba abiems tėvams išlieka ta pati ir po skyrybų. Kartais tėvai to negali suprasti ir priimti. Vienas iš tėvų gali pykti ant kito ir skaudinti jį. Neturėtum klausyti jų piktų kalbų vienas apie kitą. Nuoskaudas jie turėtų aptarti su draugais, giminėmis ar psichologais.

Venk neigiamų kalbų vieno iš tėvų apie kitą. Priešingu atveju, turėsi būti pasiruošęs pasirinkti, kieno pusę palaikysi. Pasakyk tėvams, kad tau tai nepatinka, jog jautiesi kaltas prieš tėtį / mamą. Jei prašymas nepadės, stenkis pakeisti pokalbio temą arba jo metu išeik iš kambario.

Vertimas šnipinėti

„Ar tavo mama ką nors sakė apie mane?“, „Ar tėtis kalbėjo su advokatu?“. Deja, dažnai vienas iš tėvų ar abu verčia vaikus šnipinėti kitą tėvą. Nei tėvai, nei pats (pati) neturėtum taip elgtis. Tavo tėvai – suaugę žmonės. Jei jiems kas nors įdomu, jie gali apie tai paklausti vienas kito.

Jie gali teigti, kad kitas tėvas niekada neatsakys, kaip yra iš tikrųjų, jeigu paklaus jo tiesiai. Tačiau tai nėra tavo reikalas, tai yra jų tarpusavio santykiai.

Pasistenk pasakyti tėvams, kaip tu jautiesi. Laikykis kuo toliau nuo tokių situacijų.