ką turi žinoti?

Tėvų skyrybų metu gali atrodyti, kad nebegali kontroliuoti savo gyvenimo, neturi jokių teisių ir pareigų. Tačiau taip nėra.

Svarbiausia tavo teisė – sakyti tėvams, kaip jautiesi. Jie gali nežinoti, kokius jausmus išgyveni, ką jie turėtų keisti.

Jautiesi nesmagiai, girdėdamas, kaip mama blogai kalba apie tavo tėtį? Kalbėk. Jei jauti, kad negali apie tai kalbėti, per daug jaudiniesi ar pyksti, parašyk laišką (gali ir elektroninį). Kaip sugalvosi, taip bus gerai, juk kūrybingumas visada gerai. Pavyzdžiui, vienas berniukas tėvams padarė pristatymą apie tai, kaip jis jaučiasi ir ką galvoja apie skyrybas, „Power Point Presentation“ programa. Žinoma, tavo atveju tai gali ir netikti. Tu geriausiai pažįsti savo tėvus, geriausiai žinai, kas jiems būtų suprantama, priimtina.

Kartais ir tai gali nepadėti, gali būti netinkamas momentas ar pan., iš anksto sugalvok kitą pokalbio temą arba surask pasiteisinimą išeiti iš kambario.

Kai kurios situacijos gali sukelti didelį stresą, todėl svarbu jas atpažinti. Tėvai neturėtų tavęs įvelti į tokias situacijas. Jei taip atsitiktų, skyriuose "Kaip gali sau padėti?" ir "Turi vengti", pateikiame kelis būdus, kaip tokių situacijų išvengti ar iš jų išeiti.