tavo savijauta

Jausmų ir minčių sąmyšyje svarbu atsiminti 6 pagrindinius faktus apie išsiskyrusias šeimas.

Nedarnioje šeimoje galima aptikti daug emocijų, kurios neapsakomai glumina. Svarbu, jog suprastum, kad tai yra visiškai normalu. Mes visi išgyvename įvairius įvykius skirtingai, tačiau labai tikėtina, kad bet kuris paauglys, gyvenantis nedarnioje šeimoje, jaučia bent vieną iš žemiau nurodytų emocijų:

1. Pyktis

Lengva pykti ant tėvų, kurie nuolat pykstasi. Kartais net gali jaustis labiau subrendęs nei tėvai, besipykstantys, atrodytų, dėl visiškų smulkmenų. Gali net pagalvoti, kada jie suaugs, ir būtent pykti, kai jie šioje situacijoje tave laiko vaiku.

2. Gėda

Gali jaustis nejaukiai, kai tėvai pykstasi prie tavo draugų, viešoje vietoje. Turbūt savęs klausi, kodėl jie negali savęs kontroliuoti, jauti susierzinimą ir gėdą.

3. Baimė būti apleistam ir paliktam

Tu, matydamas nelaimingus tėvus, gali pagalvoti, kad jie abu galbūt išeis ir paliks tave. Dėl to neturėtum jaudintis. Tėvai negali palikti vaikų vienų likimo valiai. Tada jie turėtų rūpesčių su policija, vaiko teisių apsaugos skyriumi (jeigu vaikas lieka gyventi vienas, šios įstaigos pasirūpina juo, jo gyvenamąja vieta ir pan.).

Šalia tavęs bus bent vienas iš tėvų, kuris nuolat rūpinsis tavimi. Turi atsiminti, kad nepaisant to, jog tėvai vienas kito nebemyli, jų jausmai tavo atžvilgiu nepasikeitė. Jie nusprendė nebebūti vyru ir žmona, tačiau negali nebebūti tavo tėvais. Jie, nusprendę išsiskirti, turėjo priimti sprendimą, jog kažkuriam iš jų teks gyventi atskirai nuo sūnaus / dukters.

4. Kaltė

Kaltės jausmas gali apimti tada, kai tavo tėvai pykstasi dėl tavęs. Jie gali pyktis dėl tavo pažymių, kambario švaros, ir kt. Tiesą pasakius, net nesvarbu, dėl ko konkrečiai jie pykstasi.

Svarbu tai, jog suprastum, kad ne dėl tavo kaltės jie taip elgiasi. Jie pykstasi ne dėl tavęs, bet dėl pačių išgyvenamų jausmų, jie pykstasi tarpusavyje. Džiaugsmo neteikiančiuose santykiuose tėvai dažnai naudoja vaikus kaip ginčų temą. Jeigu tu nedalyvautum tėvų barnyje, ar jie nustotų pyktis ir netikėtai suprastų, jog myli vienas kitą? Ne. Jie tiesiog pyktųsi dėl kitų dalykų, pavyzdžiui, dėl neišplautų indų, neišjungto televizoriaus ir pan. Tu nesi jų problema. Šiuo atveju problemiški yra jų jausmai ir ketinimai vienas kito atžvilgiu.

5. Atsiskyrimo jausmas

Su besipykstančiais tėvais dažnai gali jaustis atsiskyręs, ne tik nuo jų, bet ir nuo savęs paties. Viena tavo dalis galbūt nori, kad tėvai kuo greičiau išsiskirtų, o kita pusė trokšta, kad tėvai liktų kartu, nors ir būtų nelaimingi. Išsiskyrę tėvai nebesipyktų, nors, kita vertus, šeima būtų iširusi.

6. Nežinomybė

Be galo sunku nuspėti, kas bus toliau, kai tėvai nuolat pykstasi. Ar jie pasiliks kartu? O gal išsiskirs? Kas bus? Tikriausiai baisu, nes negali nieko kontroliuoti. Tinklalapyje skelbiama informacija padės susivokti, kas gali nutikti, skiriantis tėvams, ko tikėtis, kaip priimti emocijas. Tu neturi būti tobulas vaikas. Viskas gerai, jei jauti gėdą, pyktį, bijai ar net nežinai, ką jauti. Yra būdų, kaip susidoroti su šiomis emocijomis. Panaršyk skyrelyje Kaip gali sau padėti?".