kaip gali sau padėti?

„Mano tėvai nesiskiria, bet, manau, kad turėtų...“. Gyvenimas nuolat besibarančių tėvų šeimoje gali būti sudėtingesnis, nei išsiskyrusioje, kadangi situacija nesikeičia ir nežinia, kada keisis. Pateiksime pavyzdžių, kaip ir blogiausia situacija gali būti naudinga. Keletas patarimų gali padėti ją išgyventi.

1. Venk diskusijų ar ginčų

Tai nereiškia, kad neturi diskutuoti, ginti savo nuomonės ir pan. Tai reiškia, kad tada, kai tavo tėvai pradeda pyktis, pasistenk pasišalinti. Labai sunku klausytis, kai tėvai pykstasi, šaukia vienas ant kito. Taigi išeik į kitą kambarį, pasiklausyk muzikos, pažiūrėk televizorių, veik bet ką, kas tave atitrauktų nuo jų barnio, kas trukdytų girdėti jų šauksmus. Nesiklausyk slapta, apie ką jie kalbasi, dėl ko barasi, tai nėra protinga. Gal turi ausinukus? Pasinaudok jais. Išeik į lauką, pas draugus ir pan.

Tu, klausydamas tėvų barnio arba dalyvaudamas jame, nieko negalėsi pakeisti, o tik patirsi labai didelę įtampą, išgirsi informaciją, kuri nebūtinai yra tiesa, kadangi pikti, įsijaudrinę žmonės gali prikalbėti įvairių dalykų, dėl kurių vėliau gali gailėtis.

2. Nebūk viduryje

Tikriausiai tau skausminga būti tėvų barnių sūkuryje. Įsikišęs galbūt ir nutrauksi vieną kitą barnį, tačiau santuokos neišgelbėsi. Tu, dalyvaudamas barniuose, save skaudinsi, patirsi įtampą. Tėvai – suaugę žmonės, nors kartais galbūt tau taip ir nebeatrodo, galintys (daugiau, negu tau gali atrodyti) pasirūpinti savimi ir patys išspręsti savo problemas. Svarbu, jog suprastum, kad tu nesi atsakingas už jų santuoką ir barnius. Rūpinkis savimi, o jie pasirūpins savimi ir tavimi.

3. Atrask savo emocijų išliejimo būdą

Kalbėjimas su kitais, kas vyksta, rašymas dienoraščio ar laiškų, sportas, piešimas – puikūs būdai, kaip išlieti tvyrančią įtampą. Tačiau kiekvienas esame unikalus ir galime atrasti savitų būdų, kaip susidoroti su emocijomis, išsilieti. Svarbiausia – nekaupti to tyliai savyje.

Jei jautiesi blogai ir norėtum pasikalbėti čia ir dabar, gali skambinti nemokamais emocinės pagalbos telefonais:

  • „Vaikų linija“, tel. 116 111, dirba kasdien nuo 11 val. iki 23 val.
  • „Jaunimo linija“, tel. 8 800 28888, dirba visą parą.

Taip pat gali parašyti laišką

Taip pat gali parašyti laišką: „Vaikų linijai“, spausk nuorodą http://vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/pagalba-internetu/#sidebar, „Jaunimo linijai“, spausk nuorodą http://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais, „Pagalbos vaikams linijai“, spausk nuorodą www.pagalbavaikams.lt/lt.php/pagrindinis.html arba e. p. skyrybos@pagalbavaikams.lt.