nėštumas

Pastojimas – procesas, kurio metu susijungia spermatozoidas su kiaušialąste ir šitaip yra užmezgama nauja gyvybė. Laikotarpis tarp pastojimo ir gimdymo vadinamas nėštumu.

Nėštumas – laikotarpis, kai moters (merginos) organizme išnešiojamas vaisius. Nėštumas vidutiniškai trunka 9 mėnesius (40 savaičių, skaičiuojant nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos).

Nėštumo požymiai:

  • išnykusios mėnesinės
  • Pykinimas, vėmimas
  • Padidėjusi krūtinė, pilvas ir kt.

Kur kreiptis?

Tikėtina, kad šiuo metu tau kyla daug klausimų, abejonių. Galbūt nedrįsti pasikalbėti su tėvais ar globėjais (rūpintojais), nes bijai likti nesuprasta ar jų reakcijos į tai, kad (galbūt) laukiesi.

 

Į mokyklos socialinį pedagogą, psichologą

Gerai sutari su mokyklos socialine pedagoge ar psichologe? Galbūt ji gali tapti tuo žmogumi, kuris tave išklausys ir patars? Jei Jūsų šeimoje lankosi socialinė darbuotoja, taip pat galėtumei į ją kreiptis. 

 

Į VŠĮ Krizinio nėštumo centrą (pagalba teikiama visoje Lietuvoje), Šeimos centrą (jei yra tavo gyvenamojoje vietoje), Krizių centrą (jei yra tavo gyvenamojoje vietoje)

Sulauksi  specialistų nemokamų konsultacijų, palaikymo, nukreipimo.

Viso nėštumo metu turi ypač rūpintis savimi: tinkamai valgyti, galbūt naudoti papildus ir kt., reguliariai lankytis pas gydytoją, kuris stebės tavo ir dar negimusio vaikelio sveikatą.

Keletas nuorodų į pagalbą teikiančių organizacijų interneto svetaines:

http://neplanuotasnestumas.lt/pradzia/sveika

http://kaunoseimoscentras.lt/krizinio-nestumo-programa/

http://www.krizesiveikimas.lt/

 

Į Pagalbos vaikams liniją 

Jei nėra suaugusiojo su kuriuo galėtumei pasidalinti iškilusiais klausimais, dvejonėmis, pasikalbėti, skambink į Pagalbos vaikams liniją arba parašyk mums laišką el. p. info@pagalbavaikams.lt.

Pagalbos vaikams linija dirba darbo dienomis nuo 11 val. iki 19 val. Visų pirma į skambučius trumpuoju numeriu atsiliepia VšĮ "Vaikų linija" konsultantai, kurie, nurodžius skambinimo priežastį, gali sujungti su Pagalbos vaikams linijos konsultantu.

Taip pat naudingos informacijos gali rasti Jaunimo sveikatos tinklo interneto svetainėje adresu http://www.sveikatostinklas.lt/man-rupi/lytiniai-santykiai